رویه بازگردانی و مرجوعی تیک و پیک

تمام کالاهای موجود در تیک و پیک دارای 7 روز ضمانت بازگشت بی قید و شرط میباشند به جز کالاهای خوراکی و بهداشتی که دارای شرایط خاص مرجوعی هستند.

خریدار میتواند انصراف از خرید خود را قبل از اعمال وضعیت تکمیل شده سفارش اعلام نماید

تمام انتقال های بانکی پس از تایید مرجوعی سفارش فقط از طریق شماره شبا حساب کاربر طی 48 ساعت انجام خواهد شد.

اصول اولیه تیک و پیک برای تمام فروشندگان

درج صحیح واقعیت و ماهیت کالا در مشخصات عنوان شده
مشخص کردن صحیح اصالت محصول و ذکر اورجینال نبودن آن در صورتی که تولید کننده آن متفرقه باشد
بسته بندی صحیح و مناسب برای کالاهای حساس با در نظر گرفتن روش ارسال درخواستی خریدار که در مسیر رسیدن دچار آسیب نشود
الزام به قبول مرجوعی کالای برقی که امکان تست قبل از ارسال آن وجود ندارد و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش شرکتی معتبر نیست ( در صورتی که کالا بعد از رسیدن مشخص شود که خراب است )

ضوابط کالاهای خوراکی ، آرایشی و بهداشتی

کاربران در نظر داشته باشید به جهت جفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی ، این دسته از کالا ها فقط در صورت اتمام تاریخ مصرف و یا مغایرت با انتخاب و خرید شما آنهم در صورتی که پلمپ آن باز نشده باشد ، قابل استرداد هستند.

cosmetics return page رویه بازگردانی و مرجوعی تیک و پیک
ضوابط کالاهای دسته مد و پوشاک
clothing returns page رویه بازگردانی و مرجوعی تیک و پیک

توجه داشته باشید این دسته از محصولات فقط در صورتی قابل استرداد می باشند که ( تیکت ) مارک آنها و یا بسته بندی آنها باز نشده باشد و هیچ گونه آثاری از استفاده از آن مشخص نباشد
در خصوص کیف و کفش و پوشاک و این قبیل لوازم ، کمترین آثار استفاده از کالا مثل بوی عظر و چین و چروک ناشی از استفاده آن باعث عدم امکان مرجوعی کالا می باشد و هیچ گونه دلیل دیگری پذیرفته نیست .
کالا را جهت مرجوعی به طور منظم و به گونه ای که مچاله نشود و یا فرم آن بهم ریخته نشود بعد از قبول استرداد توسط کارشناسان ما ، بسته بندی و آماده ارسال مرجوعی نمایید.

ضوابط استرداد کالاهای برقی و مکانیکی

این گروه از کالاها با توجه به اینکه عموما” از جانب فروشنده نیز امکان تست و باز کردن بسته اصلی آنها وجود ندارد ، طبق شرایط ذیل قابل استرداد می باشند :

 

  1. کالا دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر شرکتی نباشد . یا کارت گارانتی یا فاکتور ممهور فروشگاه با مشخصات گارانتی دهنده آن همراه کالا نباشد .
  2. از تاریخ تحویل به مدت ۷ روز بیشتر نگذشته باشد ( توجه داشته باشید که در این شرایط خریدار ملزم می باشد در ۲۴ ساعت اولیه تحویل درخواست استرداد خود را در وبسایت به صورت الکترونیکی ثبت کرده باشد و در همان مدت ۷ روزه اقدام به ارسال مرجوعی نماید )
  3. کالا متفرقه به جای اورجینال ارسال شده باشد
  4. کالا در مسیر رسیدن به خریدار توسط ارسال کننده معیوب شده باشد
  5. کالای تحویل شده با سفارش خریدار مغایرت داشته باشد

 

electrical returns page رویه بازگردانی و مرجوعی تیک و پیک
ضوابط استرداد کالاهای سفارشی
special orders returns page رویه بازگردانی و مرجوعی تیک و پیک

این گروه از محصولات با توجه به اینکه طبق سفارش و خرید شما به صورت پیش خرید از خارج ایران توسط تیک و پیک خریداری شده و به دست خریدار رسیده است ، فقط در صورت خرابی و یا ضربه و عیب فنی اثبات شده قابل استرداد است
پس در خرید آنها نهایت دقت را داشته باشید
مهم : مراحل قبول استرداد این گروه از محصولات عموما” غیر قابل استرداد می باشد.

رویه بازگردانی کالای شما محصول شما خرید شما

همزمان با ثبت سفارش شما و قرار گرفتن سفارش در وضعیت در حال انجام با وارد شدن به حساب کاربری خود و ورود به پنل کاربری خودتان ، گزینه ای در منو پنل با عنوان سفارش های من مشاهده میکنید که به کلیک بروی آن جدول تمام سفارشهای خود را ملاحظه میکنید
هر کدام از سفارشات شما دکمه ای با نام نمایش دارد که با کلیک بروی دکمه نمایش وارد جزئیات سفارش میشوید که طبق تصویر همراه این بخش در اواسط برگه جزئیات سفارش دکمه دیگری با نام درخواست بازگشت وجه مشاهده میکنید
مهم : درخواست بازگشت وجه شما توسط این دکمه ثبت و جهت بررسی دلیل آن توسط کارشناسان ما ارسال میشود که ویژه سفارشاتی است که به دلایل ذیل قابل استرداد وجه هستند.

  1. عدم توانایی ارسال کالا توسط فروشنده قبل از وضعیت تکمیل شده ی سفارش
  2. مفقود شدن بسته ی ارسالی توسط ارسال کننده 
  3. انصراف از خرید خریدار قبل از وضعیت تکمیل شده ی سفارش

 

رویه مرجوع کالاهای تحویل شده

بعد از ورود به حساب کاربری خود با مراجعه به پنل کاربری یا همان حساب کاربری من و انتخاب گزینه سفارش های من ، میتوانید جدول تمام سفارشهای خود را ملاحظه کنید
تمام سفارشهایی که هنوز مهلت ۷ روزه گارانتی بازگشت آنها تمام نشده باشد ، دکمه ای با عنوان استرداد در آنها فعال است که با انتخاب این دکمه وارد صفحه ارسال درخواست استرداد میشوید ( به تصویر دقت کنید )
پس از انتخاب دکمه استرداد ، وارد صفحه جدیدی با عنوان درخواست استرداد – مرجوعی میشوید طبق تصویر زیر …

 

توجه داشته باشید در برگه ارسال درخواست استرداد کامل و دقیق شرح دهید دلیل درخواست مرجوعی شما چیست
ضمنا” در انتها اطلاعات حساب خود را برای بازپرداخت وجه به شکل زیر بنویسید:
نام صاحب حساب : ( الزاما” باید با نام کاربری خریدار یکی باشد )
نام بانک : ( مثال : صادرات ، تجارت ، پاسارگاد و … )
شماره شبای حساب : ( شماره 16 رقمی شبای حساب که با IR شروع میشود )
و همچنین ارسال تصویر کالا به نحوی که ایراد و یا ضربه خوردگی و یا موارد ظاهری از این قبیل که دلیل مرجوع شما میباشد را ضمیمه درخواست ارسال نمایید
مهم : دقت در نکمیل درخواست و ارسال آن به درستی باعث تسریع رویه بازگردانی می شود ، پس لطفا” با دقت انجام دهید.

 

رویه مرجوع کالا از طریق تیکت

استفاده از این روش برای فروشندگان ، بازاریابهای همکار و کاربران خریدار نیز مجاز است که میتوانند در طول تمام ۲۴ ساعت شبانه روز از طریق ارسال تیکت با تیم پشتیبانی ما در تماس باشند و مراحل مکاتباتشان ثبت و به جهت بالا بردن سطح کیفی پاسخدهی بررسی میشوند .
در صورتی که بسته شما با تاخیر به دست شما رسیده و یا به هر دلیلی برای ارسال درخواست استرداد – مرجوعی و یا پیگیری گارانتی و یا ثبت انتقاد و پیشنهاد و حتی نظر دهی در خصوص خدمات فروشندگان و بازار تیک و پیک ، میتوانید با ارسال تیکت مشکل خود را با پشتیبانی مطرح نمایید .
مدت زمان پاسخدهی در تیکتها توسط پشتیبان های ما نهایتا” ۱۲ ساعت میباشد.